Witajcie!

Zakładkę CO NOWEGO dodaję abyście mieli lepszy wgląd w to co dzieje się na stronie.
Odtąd wszystkie zmiany w kodzie głównym, ustawieniach, układzie strony - będę dla Was komentował. Dzięki temu nawet po dłuższym okresie nieobecności będziecie mogli w łatwy i szybki sposób sprawdzić i lepiej zrozumieć dokonane na stronie zmiany.
Zaczynamy!
01.03.2018 - Dodaję nowe narzędzie w dziale Puzzle, którym jest "Zarys puzzli". Dzięki temu można zobaczyć podgląd puzzli na stole. Powstała też nowa zakładka z Puzzle wzorami - "Dla dzieci".
Puzzle dla dzieci złożone są zazwyczaj z niewielu elementów, dużych i łatwych do rozpoznania. Łatwiej też przyczepiają się do siebie (nie trzeba tak dużej precyzji przy układaniu puzzli) a opcja z podglądem zarysu puzzli jest automatycznie włączona. Życzę więc wszystkim układającym puzzle świetnej zabawy na logifan.pl
Nowy rok, nowe zmiany! Na logifan w dziale Obrazki Logiczne powstał kącik z konkursami. Każdy, kto na swoim koncie posiada jakiś narysowany obrazek może zorganizować konkurs dla innych użytkowników strony logifan - zakładając konkurs pupliczny lub prywatny zamykając go w bardziej kameralnym gronie swoich przyjaciół, do którego będą mieli dostęp poprzez hasło dostępu.
Standadrowo na stronie logifan.pl zwycięzca konkursu staje się właścicielem graficznego pucharu;] jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby nagrody miały inny charakter. Wszystko zależy od organizatora!
Nowy dział z konkursami: Konkursy
06.09.2017 - Kolejne zmiany w obrazkach logicznych na prośbę Logifanki, o której wspomniałem już niżej;] Mianowicie dodaję kolejną informację w sekcji INFO.
Informacja dostała ikonkę oraz opisuje graczy, którzy zaznaczyli łamigłówkę jako rozwiązaną. Po najechaniu myszką w okolice ikonki zobaczycie listę tych osób. Muszę przyznać, że ciekawy to był pomysł - taki fajny gadżecik, mam nadzieję, że Wam też się spodoba;]
31 Sierpnia 2017 - Na prośbę jednaj bardzo sympatycznej Logifanki;] dodaję Wam przycisk USUŃ w zakładce "Rozwiązuję" w dziale Obrazki logiczne. Tylko nie mylić się i nie usuwać cennych prac!;]
27.06.2017 - W sekcji info w Obrazkach Logicznych Zmieniam nieco układ informacji dodając Ikonki oraz nową opcję "Polecam", gdzie możecie zarekomendować podobającą się Wam układankę.
Powstaje także zakładka "POLECANE", gdzie zobaczycie wszystkie polecane przez Was obrazki logiczne począwszy od tych mających największą liczbę poleceń.
02.06.2017 - W Wasze ręce w dziale Obrazki Logiczne oddaję kolejne narzędzie - Linijkę. Aby z niej skorzystać musicie wcisnąć i przytrzymać klawisz "L" na klawiaturze a następnie wcisnąć i przytrzymać prawy klawisz myszki po czym przesunąć myszkę. Narzędzie najpierw zaznaczy miejsce od którego chcecie zacząć liczyć a następnie wyświetli informacje o ilości kratek pomiędzy zaznaczonym miejscea a kursorem przesuwającej się myszki.
Linijka powinna się sprawdzić w obrazkach logicznych z dużymi elementami, gdzie ciągłe przeliczanie staje się uciążliwe. Wraz z narzędziem info+ powinna stanowić świetny zestaw przy dużych - nie mieszczących się w całości na ekranie - obrazkach logicznych.
Mam nadzieję, że nowe narzędzie się przyda i ułatwi pracę z nonogramami!
27.05.2017 - Ukończyłem wreszcie pracę nad nowym działem Strefa Pomocy z przyciskiem znajdującym się w menu głównym obrazków logicznych, który jest właściwie miniforum, gdzie możecie zasięgnąć porady od innych użytkowników odnośnie trudnych obrazków logicznych lub po prostu takich, z którymi macie kłopoty.
Warunkiem koniecznym do zakładania nowych wątków/pytań jest posiadanie konta z przypisanym adresem e-mail. Opcja oczywiście w pełni dostępna po zalogowaniu. Niezalogowani mogą czytać i rozwiązywać wszystko to co jest w wątku. Życzę powodzenia i dobrej zabawy z nowym działem!
13.05.2017 - W dziale Obrazki Logiczne dodaję kolejne dwa narzędzia. Teraz oprócz Symulatora, Powiększacza, czy Wykreślacza znalazły się jeszcze Wypełniacz - na specjalne życzenie szczególnie naciskających (czytaj całkiem uciążliwych;]) fanów logifana oraz Sprawdzacz - dzięki któremu sprawdzicie, czy nie narobiliście błędów w drodze do rozwiązania.
Ponieważ zrobiło się już nieco ciasno w pasku narzędzi - zostały one pozbawione opisowych nazw, które zastąpiły "dymki" z opisami.
Mam nadzieję, że nowe narzędzia okażą się przydatne!
11.05.2017 - Od tej pory możecie dodawać obrazy łamigłówek, jako załączniki do treści jaką piszecie w komentarzach w dziale Obrazki Logiczne. W ten sposób możecie załączać łamigłówki, które macie zapisane na koncie w zakładce ROZWIĄZUJĘ. Tak załączony obrazek pozostaje w komentarzu i usunięcie jego oryginalnej wersji z konta niczego nie zmienia w samym załączniku przypisanym do komentarza.
W ten sposób możliwe jest dodawanie najróżniejszych załączników do komentarzy w nieskończoność bazując nawet na minimalnej liczbie posiadanych miejsc do zapisu.
Mam nadzieję, że nowa funkcja okaże się dla Was pomocna i użyteczna.
25.04.2017 - W dziale Obrazki Logiczne został zmieniony nieco mechanizm oddawania głosów w POCZEKALNI.
Od tej pory zalogowani uczestnicy oddający swój głos na obrazek logiczny w poczekalni mają możliwość jego zmiany na przeciwny. Zmiana wiąże się z incydentem, jaki mieliśmy ostatnio na logifan, gdzie jeden z użytkowników po prostu wystawił do poczekalni skopiowany od innego użytkownika obrazek logiczny.
Poczekalnia została stworzona aby unikać prób oszustwa i nieuczciwych zagrań poprzez odfiltrowanie niechcianych treści w procesie głosowania. Okazało się jednak, że część autorów pomimo dobrych intencji pomyliła się w głosowaniu ale po oddaniu głosu nie mogli już nic zrobić.
Od tej pory każdy głosujący może łatwo zmienić swój głos po jego oddaniu korzystając z opcji ZMIEŃ pojawiającej się w miejsce opcji GŁOSUJ i ma taką możliwość aż do samego zakończenia głosowania.
Ponadto w przyszłości zostanie zaimplementowany mechanizm weryfikujący obrazki wysłane do poczekalni celem odnalezienia kopii lub bardzo podobnych do siebie wersji. Zabiegi powinny jeszcze bardziej uwydajnić mechanizm poczekalni i głosowania.
05.03.2017 - Ulepszam narzędzie do kadrowania w kreatorze obrazków logicznych. Mmam nadzieję że nowy nawigator będzie czytelniejszy i wygodniejszy.
19.02.2017 - dodaję kolejne elementy w dziale Obrazki Logiczne tj. zakładkę Nierozwiązane - gdzie łatwo dostaniecie się do łamigłówek jeszcze przez Was nierozwiązanych. Stało się to potrzebne ze względu na niemałą już ilość obrazków logicznych w bazie logifana.
Dodałem też nową zakładkę w menu na Waszych kontach - także w dziale obrazków logicznych. Jest to zakładka "Zakończone", która jest przeciwieństwem do tej pierwszej ogólnodostępnej. Z obu zakładek możecie korzystać jedynie po zalogowaniu, co jest z resztą oczywiste bo wiąże się z pamięcią którą przypisaliście do łamigłówek rozwiązanych, która z kolei powiązana jest z Waszymi kontami.
18.02.2017 - Logołamacz w dziale Obrazki Logiczne zostaje zaopatrzony w system oznaczania trudności.
Od tej pory znacie trudność Waszych łamigłówek, która wyrażana jest w gwiazdkach. Więcej o tym systemie możecie poczytać w dziale O grze sekcja Dodatki zakładka Program do rozwiązywania obrazków logicznych - LOGOŁAMACZ. Czyli tutaj: Logołamacz - system oznaczania trudności obrazków logicznych
Zobaczycie też czas jaki upłynął w sekundach podczas rozwiązywania Obrazka Logicznego przez program Logołamacz.
12.02.2017 - dodaję zabezpieczenie do kreatora w Obrazkach Logicznych polegające na tym, że strona pyta się o potwierdzenie jeśli chcecie ją opuścić.
Ma to pomóc ochronić Waszą pracę przed przypadkowym zamknięciem i utratą wszystkich danych.
11.02.2017 - dodaję dowy odnośnik w menu głównym strony. Powstaje historia zmian, które od tej pory można podejrzeć w zakładce Co nowego
Z początkiem lutego 2017 roku w dziale Obrazki Logiczne strona przechodzi na nową rodzinę LOGOŁAMACZY w wersji v4.0
Zmiany w kodzie dodają programowi znacznej szybkości i wydajności w porównaniu do wcześniejszych wersji v3.X, v2.X i v1.X
Mam nadzieję, że znacznie szybszy logołamacz szybko wszystkim się spodoba i zachęci do eksperymentowania.
www.logifan.pl - Gry i zabawy logiczne dla wszystkich | Obrazki Logiczne | Mastermind | Mastermind | Rotation | Puzzle | Wykreślanki |